“Bu yazımızda Belgrad’ın farklı bir yüzü olan alternatif mekanlarını tanıtıyoruz. Sıkı durun, çayınızı, biranızı veya neyden hoşlanıyorsanız ondan koyun kendinize.. Eğlenceli bir alternatif gece kulüpleri turuna başlıyoruz..””

no#5 KsT ( Klub StudenTi)

Rezervasyon :

İlk olarka alternatif gece kulüplerinin başında gelecek Klub Studenti ile başlıyoruz.. Türkçeye tam tercümesi Öğrenci Kulübü olarak geçen mekan gerçekten de sadece öğrenciler için.. Bulevar Kralja Aleksandra üzerinde bulunan Elektrik Elektronik Mühendisliği Fakültesinin bodurumunda konumlanan gece kulübü şehrin en ilginç mekanlarından.

klub-studenti-belgrade

Fakültenin otoparkından giriş yapıp merdivenlerden aşşağıya inip uzuun bir koridordan geçiyorsunuz.Dikkat bu mekanda gece için rezervasyon yapamıyorsunuz, sadece bilet almanız gerekiyor.. Biletler ortalama 3-4 euro arası bir fiyatla kapıda güvenlikten alıyorsunuz. Koridor boyunca göreceğiniz ilginç şeylere aldanmayın.. İçeride herkes kendi halinde eğlencesine bakıyor. İlginç şeyler derken koridor boyunca sağlı sollu sızmış insanlar, öpüşmenin bir seviye ilerisine gitmiş çiftler, değişik aromalı sigaralar içen insanlar sizi korkutmasın. Mekanda genelde rock ağırlıklı müzikler çalarken hafta sonları bazı günler hit parçalarıda çalabiliyorlar. Kısaltma ismi KST olan mekanın misafirleri genelde gotik universite öğrencisi tayfaları oluyor. Servislerimize göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

no#4 Strafta

Rezervasyon :

Gelelim ekibimizin en sevdiği yerlerden bir diğeri olan Strafta Gece Kulübüne. Eski ve en çok bilinen ismi Peron olan, yaz aylarında nehir üzerindeki ‘Shlep’ adlı gemide hizmet veren gece kulübü son yıllardaki şehirdeki kentsel dönüşüm projeleri nedeniyle bir kaç kez yer değiştririp en son ‘Admirala Gepeta 14’ adresinde uzun süre kalabileceği bir yer buldu.

strafta-nightclub-belgrade

Mekan hafta içi Çarşamba-Perşembe günleri 22-02 arası , Cuma-Cumartesi günleri 22-05 arası her tarzdan insanın rahatlıkla gidip 2 euroya bilet alarak girebileceği bir yer. İçeride genelde üniversite öğrencileri veya öğrenci değişim programında bulunan yabancıların eğlendiği bir mekan Strafta’ sabaha kadar her tarzdan remixe eşlik edip çok uygun fiyatlarla geceyı kapatabileceğiniz bir mekan. Servislerimize göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

no#3 Polet

Rezervasyon :

Sıradaa belgrad’ın sanat yüzü olan Polet’te. Gece hayatı ve sanat aynı cümlede çok alakalı durmuyor gibi gelebilir ama Polet’in şehre yeni bir hava katmasının nedenide bu.. Bir bar, bir kafe aynı zamanda sanat galerisi düşünün.. Şehrin en meşhur sanatçıları ve sanatla ilgilnene herkesin en çok sevdiği yer olan mekan şehre yeni konseptler getirerek çok önemli bir eksiği tamamlamakta.

 

polet-bar-belgrade

Bir diğer ilginç konu ise mekanda çalan müzikler.. Ağrılıklı olarak akustik ve klasik müziğin birleşiminden elde edilen elektronik müzik parçalarla hazırlanan playlistte 1930 ları hissetmeniz olası.. Fiyatların çok çok uygun olduğunu söyleme ihtiyacı bile duymuyorum en son bir bardak bira için 1.3 euro , bir bardak şarap için ise 1 euro ödemiştim.. J Çalışma saatleri hafta içleri 16.00 – 00.00 , hafta sonları 16.00-01.00 Servislerimize göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

no#2 Dali

Rezervasyon :

Evet sanat demişken tanıtmak istediğim bir mekan daha geldi şuan aklıma.. Dali Bar, şehrin en popüler ve en ilgin mekanlarından biri.. Neden mi ilginç resimlerde göreğiniz üzere iç tasarımını tamamen ispanyol sanatçı Salvador Dali çalışmalarından ilhamlanarak düzenlenmiş bir mekan.

dali-bar-belgrade
Gece Kulüplerine geçmeden önce ısınma turları için gidip bir-iki bardak kokteil içebileceğiniz konumlardan.. Sadece şu tarz müzik çalıyor ve sadece şu tarz insanlara yönelik diyemiyorum Dali Bar için, disko müziklerinden deep house ve tekno müziklere kadar her tarzı biraz biraz çalıyorlar.. Tam bize göre herşeyden biraz biraz ve ortaya… Kokteil fiyatları 3-4 euro arasında ve genel olarak fiyatlar çok uygun.. Servislerimize göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

no#1 Mladost Radost Ludost

Rezervasyon :

Gelelim Belgrad’ın alternatif ve ana akım gece kulüplerinin aynı anda yaşayabileceğiniz nadir mekanlardan biri olan Mladost Ludost Gece Kulübüne.. Eski gece kulüplerinin çoğunda olduğu gibi mekanın isminin içerideki atmosfer hakkında bir  fragman niteliğinde olan mekanın isminin tercümesi :  Mladost (Gençlik), Radost (Sevinç) Ludost ( Delilik)  anlamlarına gelmektedir.

mladost-ludost-belgrade

Son zamanlarda şehirdeki modern gece kulüplerinin sayısınına artması, alternatif gece kulüplerinin ise genelde üniverste öğrencileri tarafından dolması nedeniyle belgrad’da hiç azımsanmayacak bir kitle olan 30+ yaş grubu gece kulübü severlerinde çoğunlukta olduğu bir gece kulübü ihtiyacı doğurdu. Şehrin gece kulüpleriyle özdeşleşmiş bir bölgesi olan Sava mala bölgesinde içinde her tarzdan insanı ağırlayabilecek, toplamda 4 farklı gece kulübü bulunan Mladost Ludost bu ihtiyacı tam anlamıyla karşılayabiliyor diyebiliriz. Saatler 12’yi gösterirken kapıları açan mekan, en kalabalık saatleri ise 04.00-10.00 arasında gerçekleşiyor. Mekana rezervasyon yapabilirsiniz ama yaptğınız rezervasyonlar saat 01.00 e kadar geçerli oluyor, mekanın en eğlenceli saatleri ise 04.00 ‘ten sonra başladığı için insanlar genelde geceye farklı kulüplerde başlayıp, en son buraya gelmektedir. Gece geç saatlerde mekana girmek isteyenler için herhangi bir kural olmuyor, o an güvenlik harketlerinizi beğenmezse içeriye girmenize izin vermiyor. Bu noktada içeriye tekrar girmeniz imkansız oluyor. Umarım içeri girenlerden olup keyifli anlar yaşarsınız.. Servislerimize göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.