no#1 Hype Gece Kulubu Belgrad

Rezervasyon :

Belgrad’ın keşfedilmemiş yıldızı diye konuşuluyor şu sıralar ‘Hype Gece Kulübü.’ 2017 yılının kış sezonunda çalışmaya başlayan dizayn harikası Kulüp Hype yerlilerin yeni buluşma noktası olmaya başladı bile. Ses sistemleri, güler yüzlü personeli ve diğer birçok konuda gerçek  bir tecrübe yaratan mekanı biraz yakından tanıyalım..

hype-gece-kulübü-belgrad

Konumu-

Sava Mala bölgesini bilmeyenler için şehrin en çok kullanılan köprüsü olan Brankow Köprüsünün altında bulunan barlar ve gece kulüplerinin en yoğun olduğu bölgedir. Hype Gece Kulübü ise Sava Mala’nın kalbi diyebileceğimiz eski ‘Mixer Hose’ yerine açılmış tasarım harikası bir gece kulübüdür.

Mekan Hakkında-

İşletmecileri yeni mekan nasıl olacak diye sorduğumuzda ki yanıtı “Kapıdan girer girmez, cennetin kapısından içeri giriyormuş gibi bir his gelecek, başını sağ tarafa çevirdiğinde aynadan yansımanı görüp kendini ödül töreninde sahneye çıkarmış gibi hissedip kendini kalabalığa bırakacaksın. Buradan çıkarken yüzün hep gülecek..” şeklinde sofistike bir cevap vermişti. Gerçekten de bu hissi kaliteli mekanın ne olduğunu bilen misafirlerimizin hepsinin hissettiğini gördük.

hype-gece-kulübü-belgrad

Hype gece kulübünü diğer mekanlardan ayıran en büyük özelliği eller havaya haydi zıplayın eğlenin tarzı yerine deep house ve türevleri ile daha sakin ve muhabbet edilebilir bir ortam sunmasıdır. Bu yüzden özel bir misafir kitlesine sahiptir. Hype Gece Kulübü ne giderken kıyafet seçimine özellikle dikkat etmeniz gerekir.

Belgrad’da gece belirli bir saatten sonra çoğu mekana rahatça girebilirsiniz ama Kulüp Hype, içeriye sadece rezervasyon yapmış kişileri ve onların davetlilerini kabul ediyor.. Gece ilerleyen saatlerde bir kaç kokteyl içtikten sonra tuvalete geçtiğinizde biranda karşı cinsten birilerini görürseniz şaşırmayın çünkü Hype Gece Kulubü’nün tuvaletleri unisex olarak kullanılmaktadır.  Hype Gece Kulubü haftanın Çarşamba, Cuma ve Cumartesi geceleri olmak üzere haftanın 3 günü çalışmakta. Gece yarısı çalışmaya başlayan mekan 4 saatlik program içerisinde House çalarak programa başlayıp RnB ile programına son veriyor. Servislerimize göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

hype-gece-kulübü-belgrad

Fiyatlandırma-

Hype Gece Kulübü şehrin en iyi 5 mekanından biri olmakla birlikte fiyatlandırması diğer mekanlar gibi. Mekanda 3 kısımda rezervasyon yapılabiliyor. Bar kısmı, bistro masaları ve locaları ile 400-500 kişilik bir kapasiteye sahip. Kulübün bar tarafına rezervasyon yaparsanız bira,kokteyl, bardakta vodka-viski-gin-tekila siparişleri verip nakit ödeme yapabiliyorsunuz. Bistro masaları için minimum bir şişe siparişi vermeniz gerekiyor.( Şişe fiyatları 90 euro’dan başlıyor) Mekanın localarında ise minimum iki premium şişe siparişi vermeniz gerekiyor.( Premium şişe fiyatları 130-170 euro arası değişiyor.)

no#2 Freestyler Winter Stage Gece Kulubu Belgrad

Rezervasyon :

Belgrad gece hayatı denince akla gelen ilk isim her zaman Freestyler olmuştur. Son 2 yıldır kışlık gece kulüplerine yeni bir boyut getiren Freestyler Winter Stage uzun yıllar ziryede kalacak gibi. Hep beraber mekanı biraz daha tanıyalım.

freestyler-gece-kulübü-belgrad

Konumu-

Freestyler Winter Stage, Belgrad cazibe merkezi olan Beton Hala bölgesinin üst otoparkında bulunmakta. Çevresinde bulunan şehrin üst düzey restoranları saatler 12 olduğunda kapanışa geçerken, müşterileri Freestyler Winter Stage ve diğer birkaç kulübün yolunu tutuyor. (Gotik , the Bank)  Freestyler’a gidecek olan okuyucularımızın en başta dikkat etmesi gereken konu mekana olan ulaşım. Freestyler uzun süredir şehirde aynı isimle yazlık ve kışlık olarak farklı konumda hizmet vermekte.. Bu durumu avantaj haline getirmek isteyen taksi sürücüleri doğru konumu bilmeyen turistler için zor anlar yaşatabiliyor.

Mekan Hakkında-

Freestyler daha önce yazdığım gibi şehirde her zaman en iyi olmayı başarmış bir gece kulübü olduğunu vurgulamak istiyoruz. Neden en iyisi diye sorulduğunda yerlilerden ve yabancılardan duyacağınız muhtemel cevaplar.. “En iyi konum..” “Çok para harcandığı belli olan iz dizaynı.” “Ses sistemleri..” “Güler yüzlü çalışanı..” “En iyi Dj ler..” Doğru cevap bunlardan biriside olabilir ama bizce durum biraz daha farklı.. Freestyler dizayna ne kadar para harcadıysa, yerli misafir seviyesini hem en üst düzeyde tutabilmiş aynı zamanda şehirdeki mümkün olan en iyi eğlenceyi bu insanlara yaşatmıştır.

freestyler-gece-kulübü-belgrad

Kısacası misafirlerinin kalitesi mekanı ön plana çıkaran en büyük unsur diye düşünüyoruz. Bunların yanı sıra, turistler için güvenli bir mekan olması, dans şovlarının olması, şehrin en tecrübeli barmenlerinin oluşu da çok önemli unsurlar olarak olarak sıralanmalı. Diğer bir konu ise Freestyler’da mekanın iç dizaynı tamamen simetrik ölçümlerle yapılmış olup neresinde olursanız olun sahneyi iyi bir açıdan görmenizi sağlamaktadır. Yani mekanda bize ters yerden masa verdiler gibi bir sıkıntınız olmayacak..

Freestyler Winter Stage , her yıl parti temalarına güncelleme getirir ama programlarının hiç değişmediği 3 gece rakiplerini geride bırakan partiler düzenler. Bu günlerin başında bizce de mekanın en iyi günü olan Salı Gecesi  90’lar partisi, Cuma geceleri düzenlenen sadece popüler hitlerin çalındığı RnB gecesi ve Cumartesi gecelerinin olmazsa olmazı Comercial House partileridir. Salı gecesini diğerlerinden ayıran konu ise hafta içi olması nedeniyle az turistin olup yerlilerin daha çok katıldığı bir gece olması ve dünyanın her yerinde geçerli olan 90’lar partilerinin daha çok tutması gibi nedenlerdir. Servislerimize göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

freestyler-gece-kulübü-belgrad

Fiyatlandırma-

Freestyler gibi bir mekanı anlatırken çok fazla iltifat ediliyormuş gibi gelebilir ama doğruya doğru dememiz gerekiyor. Mekan şehirdeki diğer kulüplerden daha fazla yatırım yaptığı için bu yatırımlarını fiyatlandırmasına yansıtması gerekiyor. Kulübün bar tarafında siparişini verebileceğiniz içkiler diğer mekanlardan farklı değil ama şişe ücretleri bir miktar daha pahalı. Örnek olarak premium vodka şişelerinden Grey Goose üzerinden gidersek, diğer mekanlarda 130-140 euro arası alınabilirken Freestyler’da aynı şişeyi 165 euro civarı alabiliyorsunuz. (hesaplar sırp dinarı olarak geldiği için euro karşılığı tam olarak veremiyoruz)  Diğer ortalama fiyatları ise şu şekilde; Bira 4-5 euro , Bardakta Single Vodka 4-5 euro , Redbul 5 euro , Normal Şişeler (Absolute,Jack, Hendricks ) 90-100 euro.

no#3 the Bank Gece Kulubu Belgrad

Rezervasyon :

2016 yılında açılışı yapılan Bank Gece kulübü son yıllarda en popüler gece kulüplerinden biri olmaya başladı. Eski ismiyle şehrin maskot gece kulüplerinden olan Beton’un sahipleri tarafından açılan Bank, 18-25 yaş arası elit kesime hitap ediyor.

thebank-gece-kulübü-belgrad

Konumu-

Belgrad’da kış zamanı geldiğinde Beton Hala bölgesi şehrin en cazip noktası haline geliyor. Kalemeydan’dan aşağıya baktığınızda nehirde eski bir liman görüntüsü olan bu alana yerliler Beton Hala diye adlandırmıştır. Şehrin üst düzey restoran ve gece kulüplerinin bulunduğu bu alan genel anlamda çok pratik olması nedeniyle turistler içinde vazgeçilmez olmaya başlamıştır. Beton Hala bölgesinde akşam yemeği için gelen misafirler gece yarısı farklı bir konuma gitmek yerine buradaki kulüplerde eğlenmeyi tercih etmektedir. Beton Hala’da hoş bir akşam yemeğinden sonra sadece bir kaç adım uzaklıkta bulunan Bank Gece Kulübü, bu bölgenin avantajlarını sonuna kadar kullanan mekanlardan biridir.

thebank-gece-kulübü-belgrad

 

Mekan Hakkında-

The Bank şehirde yeni açılan bir mekan olmasına rağmen, işletmecileri uzun yıllardır şehirde gece kulübü işleten 4-5 yakın arkadaştan oluşmaktadır. The Bank öncesinde Clup 94 ve Beton gibi şehrin maskotu olmayı başarmış kulüpleri yaratan bu grup en son olarak The Bank için büyük yatırımlarla farklı bir seviyeye geçmiştir. Şehirde ki Rnb kulübü eksikliğini tamamlamaya çalışan Bank, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri olarak 3 gün hizmet vermekte. Her gece için farklı bir tema düzenliyor olsalar da  RnB’den vazgeçmiyorlar. Sırbistan’ ın en iyi Rnb DJ’lerinin performans gösterdiğini söylemeden geçemeyeceğiz.

Mekan her ne kadar diğer kulüplerden farklı olmaya çalışsa da Sırbistan’da ki bütün mekanlarda olan dans pisti eksikliğini gidermemiştir. Mekana girdiğinizde sağ tarafında uzun bir bar kısmı görüyorsunuz. Bar tarafının hemen arkasında bulunan bistro masalar ve bu alandan 2 basamak üste yapılan platformda ise locaların olduğu kompakt bir dizaynı vardır. Mekanın ses sistemi ve ışık şovlarıyla en iyi bir kaç gece kulübünden biri olmasını sağlamıştır. Servislerimize göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

thebank-gece-kulübü-belgrad

Fiyatlandırma-

Mekan 18-25 yaş arası bir kitleye hitap ediyor ve  girişte kıyafetlerinize çok dikkat ediliyor. Bir çok kez bu mekanda bulunduğum ve tecrübe ettiğim için barmenleri gerek aşırı kalabalıktan, gerek mekanın tarzı olmadığı için kokteyl hazırlamakta çok iyi değiller. Kokteyl severler umarım beklentiyi düşük tutarak giderler. Bu mekanda bistro veya localarda çok daha iyi servis alabilirsiniz. Bank Gece Kulübü ortalama fiyatları ; Bira 4-5 euro , Bardakta single vodka 4-5 Euro , redbullar 5 euro , normal şişeler  90-100 euro(Absolute,Jack, Hendricks ) , premium şişeler 130-160 euro (Belvedere, Grey Goose, Chivas, Moet ).

Mekanın bar tarafında herhangi bir kısıtlama olmuyor yani sadece bira veya kokteyl siparişi verebiliyorsunuz. Bistrolar için en az 1 normal şişe, koltuklu bistro masalar için en az 1 premium şişe, localar için en az 2 premium şişe, king localar için en az 3 premium şişe sipariş verilmesi gerekmekte. Mekan’da turistlerin çok ziyaret ettiği yerlerden biri olduğu için dolandırıcılık konularının en az olduğu yerlerden birisidir. Garsonlara ve barmenlere güvenebilirsiniz ayrıca kredi kartı da kullanabilirsiniz.

no#4 Mr. Stefan Braun Gece Kulubu Belgrad

Rezervasyon :

20 yıldır şehrin önemli kulüplerinden biri olan Stefan Braun Gece Kulübü, son bir kaç yıldır açıldığı zamanlardaki kalitesine dönmeye başladı. Haftanın her günü açık olan mekan yeniden turistlerin en çok ziyaret ettiği kulüplerden biri olmaya başladı. Stefan Braun’u detaylarıyla inceleyelim..

stefan-braun-gece-kulübü-belgrad

Konumu-  

Şehir merkezinden taksiyle 5 dk içinde  ‘Nemanjina’ Caddesine gelebiliyorsunuz. ( Tren İstasyonun’dan 1-2 dk yürüme mesafesinde) Caddeye geldiğinizde bir yerlerden sesler geliyor ama gece kulübünü bir türlü bulamıyorsunuz.. Merak etmeyin, herkesin başına aynı şeyler gelmiştir.. Stefan Braun, ‘Nemanjina’ Caddesindeki en uzun binanın 9. Katında hizmet vermektedir. Binanın alt katında bulunan mekan için özel hazırlanmış asansörle kendinizi birden partinin ortasında buluyorsunuz. Film sahnesi gibi..

Mekan Hakkında-

Stefan Braun Gece Kulübü 20 yıldır aynı konumda hizmet vermekte.. Şehirde farklı gece kulüplerinin açılmasıyla birlikte bazı periyotlar da düşüş yaşayan mekan özellikle son iki sezondur tekrar yükselişe geçmeye başladı. Haftanın her gecesi farklı bir parti temasıyla hizmet vermekte olan mekan, çok büyük olmasa da 400 kişilik bir kapasiteye sahiptir. Kulübün içinde 4 farklı bar alanı ve yan yana 4 locanın bulunduğu bir adet vip bölümü bulunmaktadır.

stefan-braun-gece-kulübü-belgrad

Stefan Braun çalışan ekibi şehrin en özel ekiplerinden biridir.Her zaman güler yüzlü ve kibar olmaya çalışan ekip gecenin erken saatlerinde sihirbazlık gösterilerini yaparken, saat 2 den sonra bir çok bayan barmeni masanın üzerinde dans ederken görebiliyorsunuz. Bu tarz bir sahneyi sadece ama sadece Stefan Braun’da görebilirsiniz. Stefan Braun’un barmenlerin diğer bir uzmanlık alanı ise kokteylleridir. Mekanın misafir seçme gibi bir kuralı olmasa da kıyafet seçiminize dikkat etmeniz gerekebilir. Şehirde çoğu kişi geceyi başka bir kulüpte geçirmeye karar verdiyse de saat 03.00 sonrası bu mekana gelmektedir. Sabahın erken saatlerine kadar hizmet veren mekan, gecenin ikinci bölümünde daha  eğlenceli bir hal alır. Servislerimize göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Fiyatlandırma-

Belgrad’ın en eski mekanlarından olan Stefan Braun Gece Kulübü her zaman daha çok turistlere yönelik çalışmıştır. Mekan da diğer kulüplerle olduğu gibi bar tarafında bardakta içki siparişinizi verip eğlenebilirsiniz. Stefan Braun bazı gecelerde aşırı kalabalık olduğu için bar kısmında şişe açmanız daha avantajlı olabilir. Bardakta sipariş verdiyseniz ve bir süredir başka bir siparişiniz yoksa, daha sonra gelen misafir için yan taraflara geçmenizi rica edilebilir. Mekanın en önemli kısmı bar tarafları olunca bu alandan sürekli sipariş verilmesi bekleniyor.

Stefan Braun’da ortalama içki fiyatları, bira 4-5  euro, bardakta single vodka – viski – gin – kokteil 5 euro, redbul 5 euro. Daha avantajlı olmak isteyenler için normal şişeler 100-120 euro arası (Smirnoff, Jack, Hendricks, Olmeca) premium şişeler (Belvedere-Grey Goose-Chivas- Moet)  ise 130-180 euro arası değişmekte.. Stefan Braun çalışanları daha çok turistlere yönelik çalıştıkları için, gelen misafirin mutlu ayrılması için özel çaba sarf etmektedir. Bu yüzden güvenli mekanlardan birisidir.

no#5 Brankow Gece Kulubu Belgrad

Rezervasyon :

Brankow Gece Kulübü, şehrin en önemli köprüsü olan Brankow Köprüsü nün tam altına inşa edilmiştir. Kulüpte dikkatinizi çekecek ilk şey içeride sarı rengi ve türevlerini her ışığın yansımasında bir parça göreceksiniz. Tıpkı Brankow Köprüsünde olduğu gibi.. Belgrad’ın en önemli kulüplerinden biri olan Brankow’u birlikte tanıyalım.

brankow-gece-kulübü-belgrad

Konumu-

Mekan Brankow Köprüsünün Stari Grad  tarafında kalan kısmının altındadır. ( yani eski-şehir = şehir merkezinin olduğu bölge)  Sava Mala bölgesinden merdivenlerle köprüye çıkarken simsiyah camlarla kaplı olan mekanı bulmanız çok kolay olacak.

Mekan Hakkında-

Yenilikçi, şehirsel, sofistike ve vahşi kelimeleri bir arada mekanı başlı başına tasvir edebiliyor. Kulübün iç mimarı olan Dordje Gec’in dizayn ettiği diğer  meşhur kulüpler Tube, Mladost, Lasta.. Bu mekanların hepsi şehirde dizayn harikası yerler olarak bilinmekte.. Zıt renklerin bir arada kullanılmasından doğan yeni bir sanat eseri gibi yorumlar alan mekanda betonun, camlarla ve ahşabın, deriyle olan aşkını ele almaya çalışmış.. Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri çalışan mekanın en iyi partisi Perşembe günü gerçekleşir. Uzun yıllardır Perşembe günleri RnB Partisi düzenleyen mekan, Perşembe günü geldiğinde rakipsizdir. Ayrıca mekan gündüz saatlerinde kafe olarak hizmet verirken güneş batarken gece kulübü halini almaktadır. Brankow köprüsünde yürüyüş yaptıktan sonra soluklanmak için gelebileceğiniz yerlerden başında gelmelidir. Servislerimize göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

brankow-gece-kulübü-belgrad

Fiyatlandırma-

Brankow Gece Kulübü her zaman en iyi Belgrad gece kulüpleri arasına ismini yazdırabilmiştir. Nedenlerin başında özel bir misafir kitlesine hitap etmesi geliyor. İçeriyi ısıtan, enerjiyi yaratan bu kitleyi bozmamak için Brankow Gece Kulübü’ne her geleni içeriye almamaktadır. Çoğu kez rezervasyonu olan ama uygun giyinmediği için, loca rezervasyonu olup aşırı sarhoş bir halde gelen ve içeri alınmayan turistleri görebilirsiniz. Brankow’a giderken bu konulara özellikle dikkat etmelisiniz. Kulüpte fiyatlar ise diğer Belgrad kulüpleriyle çok fark etmiyor.. Bar tarafında siparişini verebildiğiniz Bira 4-5 euro , Bardakta single vodka -viski – kokteyller 5 euro, redbul 5 euro. Bistro masalarda siparişi istenen normal şişeler (Smirnoff, Jack, Hendrick, Olmeca) 90-100 euro. Localarda minimum 2 şişe siparişi vermeniz istenen premium şişeler ise 130-160 euro arasında değişiyor. Ayrıca Brankow’da güvenli mekanlardan bir tanesidir. Sorun yaşamadan kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

no#6 Cosa Nostra Gece Kulubu Belgrad

Rezervasyon :

Şehrin belki de en farklı gece kulüplerinden biri olan Cosa Nostra Gece Kulübü, RnB aşığı yatırımcılar tarafından bir okul bahçesinin içine dizayn edilmiştir. Eğer bu mekana gitmeye karar verdiyseniz, gece sonunda anlatacak birçok hikayeniz olması muhtemel… Cosa Nostra’yı yakından tanıyalım..

Konumu-

Mekan şehir merkezinde, tren istasyonuna yürüyerek 2-3 dk uzaklıkta bulunan Brodarska Skola yani Denizcilik Okulu bahçesinden girilen bir depoda konumlanmıştır.

cosa-nostra-gece-kulübü-belgrad

Mekan Hakkında-

Belgrad’da bir gecede onlarca gece kulübü çalışsa da çoğu mekanda konsept, kalabalık ve iç dizayn birbirinin benzeridir. Cosa Nostra ise bu mekanlardan biraz farklı olmasıyla dikkat çekiyor. Mekanın yatırımcıları her gece dans ederken görebileceğiniz kişilerden yani öğrenci tayfalarından oluşmaktadır. Sıradan gece kulübü sahipleri gibi değilde bir müşteri gibi arkadaş gruplarıyla sabaha kadar dans eden ekip, çoğu misafirle muhabbet edip, yardımcı olmaya çalışıyor. Mekanda eksi olarak değerlendirebleceğimiz konulardan birsi diğer kulüpler gibi iç dizayn için yüksek yatırımlar yapılmamış olmasıdır. Cosa Nostra Gece Kulubü nün misafir kitlesi diğer mekanlara göre biraz daha gençlerden oluşuyor diyebiliriz. 18-23 yaş arası gençlerin ilgi gösterdiği mekan, bu nedenden dolayı şehirde enerjinin en yüksek olduğu gece kulübü olabilir.

Mekana gidecek olan arkadaşlara tavsiyemiz var..  dans etmeyi sevmiyorsanız ne yazik ki bu mekan sizin için en ideal yer değil… Olduğu yerde masaya yaslanıp, etrafı izlemek eğlenceli olabilir ama bir süre sonra bu hareket sırıtacaktır..  Cuma ve Cumartesi günleri hizmet veren mekanın en iyi günü Cumartesi gerçekleşen “Candy Shop” partisidir. Bu parti için Sırbistan ın en iyi Dj’leri gelir ve içeride bir çok meşhur mankeni dans ederken görebilirsiniz. Çokça tanınan bu  mankenler kendilerini hala genç hissedebilmek için her hafta sonu Cosa Nostra’da eğleniyor olduğunu bilmeniz lazım.. Servislerimize göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

cosa-nostra-gece-kulübü-belgrad

Fiyatlandırma-

Cosa Nostra Gece Kulübü bazı geceler içeriye girişte ücret almaktadır. Ortalama 2-3 euro bilet ücreti alarak içeriye girdiğinizde mekanın barı, bistro masaları ve localarına rezervasyon yapabilirsiniz. İçki fiyatları ne kadar gençlere hitap ediyor olsa da üst düzey kulüplerden farklı değildir. Bar tarafında siparişini verebildiğiniz Bira 4-5 euro , bardakta single vodka – viski – kokteyller 5 euro, redbul 5 euro. Bistro masalarda siparişi istenen normal şişeler (Smirnoff, Jack, Hendrick, Olmeca) 90-100 euro. Localarda minimum iki tane siparişi vermeniz istenen premium şişeler ise 130-160 euro arasında değişiyor. Bu mekan için diğerlerinden farklı olarak söyleyebileceğimiz konu kredi kartıyla ödeme yaparken yaşanılan sıkıntılardır..

Cosa Nostra’da ödemeleri nakit olarak yapmanız daha iyi olacaktır. Geçtiğimiz yıllarda da birçok kez kredi kartının çalışmadığını söyleyen şikayetler almıştık. Ayrıca garsonlar diğer gece kulüplerindeki gibi profesyonel ekiplerden değil de daha çok öğrenciler olduğu için biraz daha dikkat etmeniz gerekiyor.

no#7 Gotik Gece Kulubu Belgrad

Rezervasyon :

2016 yılında açılan Gotik Gece Kulübü, aslında bir gece kulübü olmadığını biliyor muydunuz? Mekan daha çok Türkiye’den alışık olduğumuz canlı performansların sergilendiği bir yer. Kulüp her ne kadar gece kulübü gibi dizayn edilmiş ve ismi gece kulübü olarak anılıyor olsada bu ayrıntıyı bilmeniz gerekebilir diye düşündük. Sırbistan ve Balkan ülkelerinin en meşhur sanatçılarının performans gösterdiği Gotik Gece Kulübü, listemize 7. Sıradan dahil oluyor.

Konumu-

Gece Kulübü değerlendirmesi yaparken konumlarıyla başlamak gerekiyor. Özellikle de turist olduğunuz bir şehirde mekan bulmanın ne kadar zor olduğunu çok iyi biliyoruz. Gotik Gece Kulübü , Freestyler Winter Stage ve Bank Gece Kulüplerinin de olduğu gibi Beton Hala bölgesinde bulunuyor.( beton hala olarak bilinen bu bölgeyi makalenin devamında daha detaylı anlatıyoruz)  Bu bölgeye taksiyle ulaştıktan sonra restoranların başladığı taraftan sağdaki ilk mekan Gotik Gece Kulübü’dür. Gündüz saatlerinde bu bölgede mekanı ararken bulamamanız çok normal.. çünkü sadece gece yarısı mekan girişindeki kalabalıktan burada bir gece kulübü olduğunu fark ediyorsunuz.

gotik-gece-kulübü-belgrad

Mekan Hakkında-

Gotik Gece Kulübü, bilinen eski ismiyle 2016 yılı öncesi “Cinema Gece Kulübü” olarak hizmet veriyordu. 10 yıllık bir geçmişi olan kulüp isim ve konum değiştirse de ülkenin en meşhur sanatçılarını ağırlayan bir performans sahnesi olarak uzun süredir yerlilerin uğrak noktalarından.. Yeni ismi ve konumuyla turistlerin çok yoğun olduğu bölge olan Beton Hala ya taşınan mekan, yine de turistlerin ilgisini çekebilmiş değil. Mekanda Balkan ülkelerinin en bilinen sanatçıları performans gösterdiği için turistlerin çokça sıkıldığı bir yer olan bu kulüpte normal gece kulüplerinin dışında farklı bir gece geçirmek isteyenler için alternatif gece kulübü olabilir. Gotik Gece Kulübü’nün ultra lüks bir tasarıma sahip olduğunu söylememiz lazım. Belgrad’da çoğu mekan iç tasarımına önem verir ama Gotik Gece Kulübü bu işin gerçekten hakkını vermiş.. Özellik mekanın üst katında bulunan locaları gerçekten insanı vip havasına sokuyor.

Gotik Gece Kulübü, yerli sanatçıların performans gösterdiği bir mekan olması nedeniyle turistlerin çok fazla ilgi göstermediği bir mekan.. Müzik çok önemli değil, iyi ortam arıyorum diyenlerin denemesi gereken yerlerden biri. “Var mı böyle insanlar demeyin.. o kadar çok mesaj geliyor ki bu şekilde.. yaa acaba türklerin hiç olmadığı bir mekan var mıı? Şeklinde.. Gotik Gece Kulübü tam sizler için..:)”

Hafta içi ve hafta sonu değişen programlarla birlikte en az 4 gece çalışan mekan son yıllarda turistleri de bu görsel şova dahil edebilmek için Pazar günleri RnB Sunday Partileri düzenliyor. Şehirde Pazar günleri çalışan nadir yerlerden biri olması nedeniyle RnB partisine yer bulabilmek çok zor olabiliyor. Servislerimize göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

gotik-gece-kulübü-belgrad

Fiyatlandırma

Gotik Belgrad’da üst düzey sanatçıların geldiği ender yerlerden birisi olmasına rağmen en iyi sanatçıların geldiği bu mekana giriş için bilet ücreti alınmıyor. Erkenden rezervasyon yaparsanız giriş için ücret ödemiyorsunuz. Diğer üst düzey kulüpler gibi fiyatlandırmaya sahip olan mekanda geceyi 10-20 euro  arası bir ücret vererek  ve ya locada bir kaç yüz euro ya bitirebilirsiniz. Mekanın bar tarafında bira,kokteyller veya bardakta vodka – viski siparişlerinizi verip nakit olarak ödeyebilirsiniz. Bistro ve locaları ise gecesine göre değişen minimum harcama limitine göre sipariş verebilirsiniz. Normal gecelerde 1 normal şişe ile bistro masa alabilirken çok özel bir sanatçının geldiği günde ise 2 normal şişe bile yetmeyebilir. Gotik gibi sanatçıların performans gösterdiği yerlerde loca düşünüyorsanız normalden fazla bir harcama yapmanız gerekmekte.

Belgrad gece kulüplerinin hepsi kendine özgü farklı bir temada hazırlanmış olup her gece farklı programlara ev sahipliği yapmaktadır.Şehirde geçireceğiniz sınırlı günleri bırakın profesyoneller planlasın, size sadece eğlenmesi kalsın.

Ayrıca şehirde yazlık ve kışlık olamak üzere gece kulüpleri iki farklı sezon vardır. Ekim-Mayıs ayları arasında kışlık olanlar, Mayıs-Eylül ayları arasında yazlık mekanlar çalışmaktadır.

 

Splav Freestyler (gelecek yaz sezonuna kadar bakımda)

Rezervasyon :

splav-freestyler-belgrad

Yaz aylarında şehrin en popüler gece kulübü olan Splav Freestyler, 2019 yaz mevsimiyle birlikte 20. yılını kutluyor olacak. Şehrin en çok bilinen mekanı olmasının yanında, ses sitemi, dünyaca ünlü Dj’lerin performans sergilemesi gibi nedenler Freestyler’ı öne çıkaran nedenlerden. Yaz aylarında Belgrad’da olupta denemeden gitmeyin deriz. Splav Freestyler şuan için şehrin pahalı gece kulübüdür aynı zamanda, bilmenizde yarar var.. 🙂

the Money (gelecek yaz sezonuna kadar bakımda)

Rezervasyon :

the-money-gece-kulübü-belgrad

2018 yazında çalışmaya başlayan the Money aslında sadece isim ve konum değiştirmiş bir şekilde karşımıza çıkan meşhur Club 94.. Aynı zamanda aynı işletmeciler kış aylarında şehrin en popüler gece kulüplerinden olan the Bank Gece Kulübünün işletmecileri.. Bu ekibin diğer gece kulüplerinde olduğu gibi the Money Gece Kulübü de sadece RnB severlerin takip ettiği bir mekan. Haftanın üç günü hizmet verirken RnB dışında başka bir müzik tarzı çalmıyorlar..

Splav Leto (gelecek yaz sezonuna kadar bakımda)

Rezervasyon :

splav-leto-belgrad

Splav Leto 2018 yılının yaz aylarında çalışmaya başlayan bir mekan. Kısa sürede şehrin en iyi 3 yazlık gece kulübünden biri olması, süpriz olmadı çünkü Splav Leto işletmecileri tarafından şehirde en az 10 gece kulüpleri hizmet veriyorken bugüne kadar ki en büyük yatırımlarını Splav Leto’ya yapmaları, ne kadar profesyonel bir mekan olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir.

Splav Leto, Cuma ve Cumartesi geceleri hizmet veriyor ve aynı zamanda her pazar 18.00’de başlayan gündüz matinesiyle yaz aylarının değişilmezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor..

Splav Tag (gelecek yaz sezonuna kadar bakımda)

Rezervasyon :

splav-tag-gece-kulübü-belgrad

Belgrad’ın en genç gece kulüplerinden olan Splav Tag, 18-25 yaş arası misafir kitlesiyle şehirde fark yaratıyor. 2 katlı, yüzen bir bot olarak tasarlanan mekanda gündüz saatlerinde alt katı restoran&lounge bar olarak çalışırken, gece saatlerinde 2 katlı bir gece kulübüne dönüşüyor. Pazar günü hariç her gece çalışan mekan, üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği kulüplerden..

Shake n Shake (gelecek yaz sezonuna kadar bakımda)

Rezervasyon :

shake-n-shake-gece-kulübü-belgrad

Shake n Shake belki de yazlık gece kulüplerinin en eğlencelisi diyebiliriz. Gün içinde nehir üzerindeki filelerinde uzanarak kokteyl içebileceğiniz mekanda hafta sonları çılgın bir party evine dönüşüyor. Mekanı en iyiler arasına girmesinin nedeni belki de hiçbir zaman yer bulunmayışı diyebiliriz.

Şehirde özel bir etkinlik olmadığı zamanlar bile en az 3-4 gün öncesinden bütün rezarvasyonları dolan Shake n Shake Belgrad’ın en özel gece kulüplerinden. Kalemeydan parkı tam karşıdan gören ve ahşaptan yapılmış gece kulübü, kendinizi maldivlerde gibi hissettirecek..

Hot Mess (gelecek yaz sezonuna kadar bakımda)

Rezervasyon :

hot-mess-gece-kulübü-belgrad

Belgrad’da gece gündüz havuz partileri yapılıyor desem inanır mısınız ? Hotmess gece kulübü nehir üzerine inşa edilmiş bir platform olmasının yanında, mekanın tam ortasında bulunan havuzuyla da fark yaratıyor. Mekanın tek dezavantajı üstü açık olması nedeniyle şehrin en yağışlı zamanı olan yaz aylarında çoğu günler partilerinin iptal olması diyebiliriz. Eğer hava güzelse ve ertesi gün pişmanlık duyacağım şeyler yapmak istiyorum diyorsanız Hotmess doğru tercih olacaktır.. 🙂

Splav Port (gelecek yaz sezonuna kadar bakımda)

Rezervasyon :

splav-port-gece-kulübü-belgrad

Port Gece Kulübü, şehrin üst düzeyine hitap eden yerlilere yönelik bir gece kulübü. Haftanın her günü sabah saatlerine kadar devam eden programlarında müşterileri genelde şehrin tanınan isimlerinden oluşuyor. Şehrin en güzel manzarasına sahip olan Port Gece Kulübü aynı zamanda içeriye girmenin en zor olduğu mekanlardan..

Alıştığımız house&rnb müzikleri yerine sırpça canlı müzik performansları sergilenen mekana daha çok yerliler ilgi gösteriyorken, değişik bir tecrübe yaşamak isteyen turistlerde Port’u tercih ediyor. Son cümleden anlayacağınız gibi yerlilerin daha çok olduğu bir kulüpte eğlenmek isteyen okurlarımız bu mekanı tercih edebilirler.

Splav River (gelecek yaz sezonuna kadar bakımda)

Rezervasyon :

splav-river-gece-kulübü-belgrad

Tramvay köprüsnün altındaki rıhtımda bulunan River Gece Kulübü, Belgrad’daki yaz partilerinin vazgeçilmez isimlerinden biridir. Ülkenin en meşhur isimlerinin canlı performanslarını sergilemesi nedeniyle yerlilerin değişilmezlerindendir. River Gece Kulübü’nün benzersiz dizaynı ve ekip çalışmasının yanı sıra eğlenmeye gelen güzel bayanlarla  başkentteki ünlü partilere ev sahipliği yaparak tüm ilgileri üstüne çekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

fifteen − 7 =